Beltéri ajtó méretek

Beltéri ajtó vásárláskor előkerül az a kérdés, hogy milyen méretű ajtót lehet beépíteni a meglévő falnyílásba? Fordítva is igaz a kérdés, miszerint mekkora üres falnyílás áll rendelkezésünkre? A falnyílás mérete nagyban befolyásolja a lehetőségeinket és a pénztárcánkat is érzékenyen érintheti, amennyiben olyan ajtót néztünk ki magunknak, aminek az egyedi gyárthatósága igen nagy költségek mellet gyártható csak le.

Magyar Szabvány ajtó méret

Magyarországon elterjedt a MAGYAR SZABVÁNY kifejezés, ami abban az időben generálódott, amikor házakat bizonyos szabványok mentén lehetett és kellett megépíteni. A szabványok érintették a beltér kialakítását is, így a beltéri ajtó méreteket is. Mindez azt jelenti, hogy általában három elfogadott sztenderd méret volt meghatározva. 75*210 cm, 90*210 cm, 100*210 cm. Kétszárnyú ajtó esetében 140 vagy 150*210 cm. Általában pallótokos luc vagy mázolt ajtók kerültek a nyílásokba.

Ha már most kérdése van, keressen minket, örömmel válaszolunk kérdéseire: Személyesen:Beltéri ajtó szaküzleteink illetve kérhet ajánlatot is. Ajánlatkérésére 24 órán belül válaszolunk!

Szabványon kívüli ajtó méret

A szabványok egyre jobban mentek ki a divatból, mert a panel építési programok keretében az orosz, dán és házgyári panelek esetében már sehol nem ez a méretrend volt tapasztalható. Ide egyedi speciális méretrenddel szerelt ajtók kerültek be. Továbbá egyre több a külföldről beérkező beltéri ajtó, ami nem a mi méretrendszerünk szerint rendelhető. Itt általában DIN (EU szabvány) vagy szlovák és lengyel ajtószabványok rendelhetők, melynek mértrendje eltér a magyar méretektől, de legtöbb esetben nem okoz gondot a beépítésük. Érdekesség, hogy MSZ méretrend értelemszerűen csupán nálunk kapható, míg más országokban ilyen rendszer nincs!

Egyedi ajtó méret

Az építkezések és a társadalom magasságának megváltozásával egyre nagyobb méretű nyílások kerültek meghatározásra. Közre játszott a méretek lazább értelmezésében a tágas terek és nagy fényigényű, világos helyiségek kialakítása is. Ezekben az esetekben már nem ragaszkodtak a sztenderdekhez, mert ezzel egy időben elindult az egyedi ajtógyártás is, ami már nagyobb mozgásteret biztosított a tervezőknek, kivitelezőknek és így a lakosságnak is. Itt általában az egyedi gyártás jön szóba, ahol sok esetben felárat kell fizetni az egyediség miatt, viszont néhány terméknél, mint a CPL beltéri ajtónál nem kell felárat megfizetni bizonyos mérethatárokon belül. Ezek a határok igen széles spektrumot ölelnek fel!

Nézzük át, hogy milyen méretrendben kaphatók ma Magyarországon a különböző beltéri ajtó típusok és típusonként kell-e felárat fizetni az egyedi méret rendelése esetén.

Beltéri ajtó típusa

Szabvány

Egyedi méret esetén kell-e felárat fizetni?

Luc beltéri ajtó

MSZ

Igen

Borovi beltéri ajtó

MSZ

Igen

Dekorfóliás beltéri ajtó

MSZ

Nem gyártható

CPL fóliás beltéri ajtóü

MSZ - Egyedi

Nem

Festett MDF beltéri ajtó

MSZ - Egyedi

Nem

Laminált DIN beltéri ajtó

DIN

Nem gyártható

Laminált beltéri ajtó

MSZ - Egyedi

Nem

Furnér beltéri ajtó

MSZ - Egyedi

Nem

Beltéri ajtó kínálatunk:

Szabvány dekor beltéri ajtó cpl_folias_belteri_ajto luc_fenyo_belteri_ajto
Dekorfóliás beltéri ajtó CPL fóliás beltéri ajtó Lucfenyő válaszfal ajtó
Laminált MDF beltéri ajtó Festett MDF beltéri ajtó borovi-fenyo-belteri-ajto furner_belteri_ajto
Laminált beltéri ajtó MDF beltéri ajtó Borovi fenyő beltéri ajtó Furnér beltéri ajtó



Kérjen ajánlatot! Hihetetlen kedvezményekkel és akciókkal várjuk...